Změny v sortimentu klimatizačních jednotek split RAC:

Většina sortimentu domácích nástěnných splitových klimatizací Panasonic pro sezónu 2017 opouští chladivo R410. Nově tedy jsou v nabídce převážně splity s chladivem R32. Jsou kvalitativně rozděleny do tří řad.

Nejvyšší řada Etherea v bílé lesklé barvě s označením KIT-ZxxSKE nebude na český trh dodávána a je nahrazena matně perleťovým provedením s označením KIT-ZxxSKEM za cenu levnějšího lesklého provedení. Dále je Etherea k dispozici také ve stříbrné barvě s označením KIT-XZxxSKE.
Současné jednotky Etherea mají do výkonu 5 kW stejnou šířku vnitřní jednotky a to 920 mm. Model 7 kW má šířku 1.120 mm.

Kvalitativně druhá nejvyšší řada TZ je oproti roku 2016 kompletně přepracovaná. Navenek změnila design. Do výkonu 4 kw má cca o 10 cm zmenšenou vnitřní jednotku se šířkou 799 mm, od 5 kW má šířku 1.102 mm. Zásadně se také změnilo označení modelů, které nyní více vystihuje výkon jednotky v kW namísto původních btu (...TZ25TKE = 2,5 kW, dřívější označení ...TZ09SKE...). Takto budou  do budoucna změněny názvy všech jednotek, postupně jak budou jednotlivé modely upgradovány.
Řada TZ se parametrově blíží k Etherea, má však jen základní výbavu bez pohybových senzorů a ECO NAVI.

Základní řada KIT-UZxxSKE s chladivem R32 je oproti loňskému roku bez změny. Alternativou k řadě UZ jsou splity KE (KIT-KExxTKE) s chladivem R410. Jsou to prakticky jediné splitové nástěnné jednotky s R410 které letos nabízíme. Je to vylepšený loňský model UE s lepšími parametry, novým ovladačem a podobně jako TZ také s novým značením výkonu (KE25TKE, KE35TKE a KE50TKE. Letos opět za zvýhodněnou akční cenu ... viz ceník >>>

Všechny nástěnné jednotky již mají infra ovladače s novým designem.

Kazetové, kanálové a podparapetní splity zatím zůstávají beze změny s chladivem R410, stejně tak i serverové splity PKE.

>>>

MULTISPLITY:

Multisplitové venkovní jednotky se oproti minulé sezoně nezměnily, zůstávají tedy s chladivem R410. I když v Panasonic již vyrábí venkovní jednotky i s chladivem R32, v sortimentu je letos mít nebudeme. Vnitřní nástěnné jednotky lze použít z nejvyšší řady Etherea Z (2016) v bílé perleťové, nebo stříbrné barvě. Z levnější řady nabízíme TZ, kazetové, kanálové nebo podparapetní.

Do vyprodání zásob nabízíme oblíbené Etherea ExxQKE a loňské modely UE, obojí ve split provedení s chladivem R410 za loňské akční ceny, Etherea i do multisplitu.

>>>

Komerční splity PACi:

Nově je v nabídce malá venkovní jednotka s výkonem 3,5 kW s oznařením U-36PE2E5A.
Nejprodávanější velké kondenzační jednotky používané jako zdroje chladu k VZT výparníkům s AHU Kitem jsou levnější.
Kazetové jednotky PU 90x90 mají nové rámečky s označením CZ-KPU3, nebo CZ-KPU3A s funkcí ECO NAVI.
V letošním roce se objeví příslušenství od firmy Schneider Electric kompatibilní se systémy PACi a VRF Panasonic které umožní lepší integraci těchto systémů do elektroinstalací v budovách včetně tzv "chytrých elektro instalací".

>>>

VRF systémy:

Největší inovací u VRF jsou nové venkovní jednotky ECOi EX s elektrickým kompresorem a rozšířená řada venkovních jednotek MINI VRF  o výkony 8 a 10 HP (23 a 28 kW)

>>>

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea:

Do letošního června budou všechna dělená tepelná čerpadla nabízena už jen v nové generaci H
Vyjímkou jsou tzv. vysokoteplotní tepelná čerpadla s označením WH-SHF... s chladivem R407 a s výstupní teplotou topné vody 65 stupC, která zatím zůstávají ve starší generaci F. Nicméně jejich další využití je diskutabilní vzhledem k vylepšeným parametrům "obyčejných T-CAP" tepelných čerpadel gerace H která topí do -27 stupC s garantovaným konstantním výkonem do -20. Do -15 stupC venkovn9 teploty dosahují teploty topné vody 60 stup C (generace T-CAP F topila do -20, s konstantním výkonem do -15 a topnou vodou 55 stupC)
Novinkou jsou tiché splity T-CAP Super Quiet s velkými venkovními jednotkami.
Nové rozhranní Aquarea Smart Cloud pro vzdálenou správu umožní lepší ovládání i lepší dohled nad dosaženými parametry tepelného čerpadla generace H.

nádrže pro TUV Panasonic již nemají v základním balení 3 cestný ventil. Cena nádrží je o tuto položku snížena a ventil se nabízí samostatně. Zákazník tak má možnost použít levnější verzi ventilu pro montáž mimo hydrobox s označením PAW-3WYVLV-SI (ten co byl dříve přibalený k nádržím), nebo dražší ventil pro montáž do hydroboxu generace H s označením CZ-NV1.

uživatelský manuál  tepelné čerpadlo PDF Uživatelský manuál PANASONIC  H, 2016 >>

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea split 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

>>>

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea split 2016Nová generace H tepelných čerpadel Panasonic 2016 má kompletně přepracovaný HYDROBOX s podsvíceným dotykovým ovladačem v češtině. Nová konstrukce hydroboxu byla vivinuta pro jednoduchou instalaci a široké možnosti řízení vytápění

 

 

Modely tepelných čerpadel Panasonic AQUAREA Split 2016:
WH-SDC03H3E5,WH-SDC05H3E5,WH-SDC07H3E5,WH-SDC09H3E5, WH-SDC12H6E5, WH-SDC16H9E5, WH-SDC09H3E9,WH-SDC12H9E8, WH-SDC16H9E8

T-CAP 2016: WH-SXC09H3E5, WH-SXC12H6E5, WH-SXC16H9E5, WH-SXC09H3E9,WH-SXC12H9E8, WH-SXC16H9E8

 

 

Číst dál: Tepelná čerpadla Panasonic 2016 split

Dosloužil Váš starý elektrický bojler? Nebo se Vám jeho provoz zdá už neekonomický? Pak je čas myslet na změnu.

Novinkou v nabídce Panasonic je úsporný ohřívač teplé užitkové vody s vestavěným malým tepelným čerpadlem. Je možno využít odpadní vzduch z bytu a rekuperovat z něj teplo předtím než by se jinak bez užitku vypustilo ven. Bojler pro TUV nabízíme pod označením Panasonic AQUAREA DHW (Domestic Hot Water tank) v objemech 80-285 l, v provedení závěsném i k postavení na podlahu. Známe již ceny >>>

DHW_Panasonic_Aquarea

 

 

Ceny >>>               Tech. info >>>

Číst dál: AQUAREA DHW

Máte málo prostoru v technologické místnosti, nebo nemáte vůbec žádnou technologickou místnost pro tepelné čerpadlo?

Problém vyřeší nové dělené tepelné čerpadlo Panasonic AQUAREA v provedení s hydroboxem All In One - vše v jednom. Součástí hydroboxu je vestavěná nerezová nádrž pro TUV (teplou užitkovou vodu) s velkou teplosměnou plochou 1,8m2. Hydrobox v designu moderní lednice můžete umístit kdekoli v domě nebo v bytě. Veškeré přivody jsou skryté zespodu, od podlahy. 

Aktuálně je k objednání jako novinka jednofázový hydrobox All In One pro výkony 3-9 kW. Model WH-ADC0309G3E5. Ostatní modely budou k dispozici začátkem roku 2014

All In One rozměry >>>

 

Panasonic_Aquarea_AllInOne_produktova_rada

 

AQUAREA ovladač 2014

Modelová řada s označením "F" 2014 přináší v tepelných čerpadlech Panasonic AQUAREA spoustu novinek a změn. K těm nejzajímavějším patří nové a úspornější (energetická třída A), frekvenčně řízené oběhové čerpadlo Panasonic. Je zaveden nový způsob odmrazování - neběží při něm oběhové čerpadlo a neodčerpává se teplo z topného systému. Nový ovladač přináší užitečné funkce jak pro uživatele, tak pro servis, např. funkce vysoušení podlahového topení, možnost omezení výkonu vestavěného elektrokotle, možnost odstavení elektroohřevu nádrže TUV atd...).
V řadě T-CAP přibyl ke stávajícím 9 a 12kW nový model 16kW ve 3fázovém provedení. T-CAP drží výkon až do -15stupC

 

Řada BI-BLOC - dělené provedení, split
AQUAREA BI-BLOC 2014, dělená tepelná čerpadla

 

V řadě MONOBLOC přibyl model s výkonem 5kW.

AQUAREA MONOBLOC 2014pozn. nejmenší model 3kW není na obrázku zobrazený

 

Všechny modely tepelných čerpadel Panasonic AQUAREA je možno řídit vzdálene pomocí regulace Intesishome, nebo je propojit do kaskády a získat větší výkon. Podrobnější informace o historii tepelných čerpadel Panasonic najdete zde >>>